Sadece Tatilini Didim'de Yapanların Anlayabileceği 20 Şey

Didim, Aydın ilimizin bir yazlık beldesi. Kendine has bir tatilci kitlesi, bir nevi İngiliz sömürgesi, Ege'nin incisi... Ne derseniz diyin Çeşme ve Bodrum'un tam arasında kalan bu güzelim tatil cenneti size hiç bir yerde bulamayacağınız maceralar sunabilir. Evet belki Çeşme kadar gelişmiş olmayabilir, Bodrum kadar popüler olmayabilir ama

Sadece Tatilini Didim'de Yapanların Anlayabileceği 20 Şey
Didim, Aydın ilimizin bir yazlık beldesi. Kendine has bir tatilci kitlesi, bir nevi İngiliz sömürgesi, Ege'nin incisi... Ne derseniz diyin Çeşme ve Bodrum'un tam arasında kalan bu güzelim tatil cenneti size hiç bir yerde bulamayacağınız maceralar sunabilir. Evet belki Çeşme kadar gelişmiş olmayabilir, Bodrum kadar popüler olmayabilir ama orası halkın tatil yeri. La Liga'da Barça ile Real'in arasından sıyrılıp şampiyon olan Atletico Madrid tadında bir gönüllerin şampiyonu. Didim'i Didim'de tatil yapana soracaksın, anlarsa onlar anlar bu listeyi
kaynak
Onedio.com

Gariban otostopçunun anavatanı Kumkent

Didim'de arabayla seyahat ederken karşınıza çıkan otostopçu çocuklara sorun "Nereye?" diye cevap aynıdır: "Kumkent". Tiplerine bakıp da korkmayın alın arabanıza iyi çocuklardır.

Didim insanının ergenlik çıtası Club Medusa

Club Medusa, Didim insanı için bir mihenk taşıdır çocukluktan ergenliğe geçiş aşamasında bir semboldür. Medusa Club'a girme hayaliyle geçen bir çocukluk evresinin nihayetinde ergenlik çağı "Ulan içerisi sap doluymuş" isyanıyla sonuçlanmaktadır.

Zalım İngiliz kızlar

Didim'de yaz kış kalan İngilizlerin yanı sıra yazın İngiliz nüfusunda bir patlama yaşanır ve dolayısıyla İngiliz kız sayısı da artar. Hep sarhoş olur bunlar, peşine takılanlar genelde gecenin sonunda kusmuk temizler.

Performans dansçılarının harman olduğu yer Altınkum

Mesele turistleri eğlendirmek, akşamdan sabaha dek Ağrı Dağı Eteği'nden Hotel California'ya bağlanan bir müzik silsilesiyle dansetmekse Didim Altınkum doğru adres.

Taşımacılıkta devrim yapan belde Akbük

Akbük'te tarla bulmak, tarlada gezinen traktör bulmak zor. Ancak traktörün ardına takılan romorklarla, dağlardaki sitelerden mayoyla gece gündüz denize inen vatandaşları görmek sıradan bir durum.

Sahtesi varken gerçeğini ne yapacaksın?

Didim - Akbük yolunda bir güzel mekan bir güzel işletmedir Sahte Cennet.

Boy vermenin tarihe karıştığı yer Didim

Didim sığ denizin dile geldiği yerdir. Kıyıdan kilometrelerce ötede, denizin ortasında yürüyen hatta masa kuran insanlar görmek mümkündür.

Tüm yolların üstünden geçtiği cennet vatan Didim

Didim konumu itibariyle Ege'nin en avantajlı noktasında. Çeşme, Alaçatı, Kuşadası, Bodrum, Türkbükü, Güvercinlik, Turgutlu, Milas, Söke... Nereye istersen hepsi hemen hemen aynı mesafede.

Saplıada ve sapları

Arkada denizin üstündeki karaparçası nam'ı diyar Saplıada. Turizm bakanlığımızın kıymetini bilmediği, ama sap arkadaşların çapkınlık maceralarıyla işletmeye açtığı bir doğa harikası. (Game Of Thrones'taki Lord Baelish adayı her an satın alabilir durum o derece vahim.)

Deniz bisikletinin dayanmadığı memleket Didim

Didim'deki deniz bisikletlerinin bir çoğunun seyir sırasında çarkı kırılmakta, bir o kadarı da akıntıya kapılıp Yunanistan'a sürüklenmektedir. Neredeyse bütün deniz bisikletleri pedalına dokunulmaksızın sahile ulaştırılmaktadır.

Ziyadesi: Medusa'nın kendisi

Didim'de hemen her yerde karşımıza çıkan bu silüet Yunan mitolojisinin ünlü Medusa'sıdır Didim'in simgesidir. Her şey onunla başlar ve onunla biter. Didim'in tadını almış olanlar madde sayısını yorumlarla arttıracaktır elbette. Ama hiç gitmemiş olanlara duyrulur; Didim hakkında bilmeniz gerekenleri öğrendiğinize göre belki bu yaz sizin de Didim'e gitme vaktiniz gelmiştir. Müracaat turizm firmaları efendim.

Maldivler'den hallice Haydar Koyu

Hani turizm firmalarının kapak fotoları olur ya sanki Maldivler'de, Bora Bora'larda değil de Haydar Koyu'nda çekiliyor olabilir. Bir gidin görün ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Denizcilikte Germiyanoğulları'ndan hallice beldemiz Akbük

Koyları da sayarsak 72 tarafı denizle çevrili Akbük köyünde denizcilik işleri, Konya'nın yetiştirdiği ilk denizci olan Musa Kaptan'a emanet gelişmektedir.

Medusa demişken acısını bilen bilir

Didim denizlerinde Köpekbalığı Jaws'ın muadili sayılabilecek bir canavar kol gezer. Gözle görülmeyen bu canlı Medusa deniz anasıdır. Çarparsa fena olur. Halk arasında bilinen tedavi yöntemleri: idrarla ovma, tuz basma, taşa sürtme, buzlama, kuş boku ve daha nicesidir...

Angara'nın başkenti Didim

Didim'de karşınıza en çok çıkacak plaka 06'dır. Nedense Ankaralılar yaz olunca akın ederler Didim'e.

Adam adama markajın icat edildiği yer Didim

İngiliz kızların verdiği lojistik desteğe rağmen Didim'de genelde 10 erkeğe 0,5 kız düştüğünden, eğlence mekanları askerlik şubesine dönmektedir.

İhtiyaç gidermenin operasyona dönüştüğü yer Didim

Didim'in en büyük sıkıntısı WC eksikliği. Gündüzleri denize çimmek suretiyle görülen ihtiyaçlar geceleri Mission Impossible tadında giderilebiliyor.

Etkili ama edepli uyarılarıyla Didim

Didim'de çeşitli noktalarda önce sınırı aşan, sonrasında toparlamaya çalışıp garip bir durum oluşturan bu tip uyarıları görmek mümkün.

Orta yolu bulan yasaklarıyla Didim

Didim'deki yasak tabelaları, yasağın çiğneleniceğine emin olunduğundan bir noktada uyarı muhatabıyla uzlaşma eğiliminde yazılmaktadır.

Romantizmin tapınağı Kazıklı

Film sahnesi sanmayın. Kazıklı köyündeki Giritli adlı restoran müşterilerine servisini bu ambiansta sandalla yapıyor Didim'de.